پیش بارگیری

چگونه طراحی سایت کنیم

چگونه طراحی سایت کنیم

چگونه طراحی سایت کنیم

امروزه تجربه کاربر, یک مسئله مهم در جواب به چگونه طراحی سایت کنیم می باشد. تجربه کاربری اموری مانند: جستجو اطلاعات, لینک ها, دکمه های مهم  و سایر موارد را شامل می شود. بنابراین, به نیازهای کاربران و سهولت دسترسی آنها به موارد مورد نظر خود توجه داشته باشید.

چگونه طراحی سایت کنیم؟ با استفاده از کد های برنامه نویسی HTML و CSS به راحتی می توانید یک سایت ایستا ایجاد نمایید. همچنین, عناصر وب سایت از جمله متن,  تصاویر, فونت و رنگ ها را تعیین و مرتب سازی کنید. در گذشته, وب سایت ها با انجام کدنویسی به صورت خط به خط ایجاد می شدند. امروزه به لطف سیستم های مدیریت محتوا می توانید, با چند کلیک ساده وب سایت مورد نظر خود را طراحی نمایید. ابزار های طراحی سایت در کرج, امکان طراحی با حداقل مهارت کامپیوتر را برای شما فراهم می آورد. سریع و آسان, فقط با کشیدن و رها کردن المان های دلخواه سایت خود را ایجاد نمایید.

نگاهی به چگونه طراحی سایت کنیم

چندین عنصر مهم برای طراحی وب سایت وجود دارند. آنها, تعیین کننده نتیجه نهایی طراحی درست یا اشتباه هستند.

رنگ ها

پس زمینه, رنگ بندی متن, منوی سرصفحه, دکمه و سایر موارد باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. رنگ بخش مهمی از زیبایی و تاثیرگذاری سایت را پوشش می دهد. چگونه طراحی سایت کنیم, که رنگ آن نشان دهنده صفحه ای برای فروش ساعت های لوکس باشد.

فونت ها

ظاهر, فونت ها و خوانایی محتوای متن وب سایت را تعیین می کنند. فونت می تواند احساس تجربه کاربری عالی, متوسط یا ضعیف را القا نماید.

گرافیک / تصاویر / فیلم

عناصری از جمله عکس, فیلم, تصاویر, نماد ها و … ظاهر کلی وب سایت را تشکیل می دهند. عکس ها, توسط عکاس تهیه می شوند. ویدیو های دنیای واقعی توسط فیلمبردار, و جلوه های ویژه توسط افراد متخصص آماده می شوند. طراح گرافیک نماد ها, تصاویر و تصاویر ترکیبی را ایجاد می کند. به دلیل همپوشانی گسترده در این زمینه, طراحان وب مهارت های طراحی گرافیک / عکاسی / فیلم را نیز کسب می کنند.

زمانیکه عکس, گرافیک, فیلم و تصاویر آماده شدند. طراح وب, آنها را مرتب سازی و بر روی وب سایت بارگذاری می کند.

 

چگونه طراحی سایت کنیم

تولید محتوا

چگونه طراحی سایت کنیم, که محتوای بر روی وب سایت به خوبی نمایش داده شود. تولید محتوا / متن در حوزه کاری طراح وب نیست. با این حال, مانند طراحی گرافیکی برخی از طراحان وب مهارت تولید محتوا را دارند. محتوا در وب سایت, چیدمان کلمات با خوانایی آسان و انتقال اطلاعات درست به کاربر است. به عنوان مثال, رنگ و سایز عنوان را برای جلب توجه کاربر تغییر می دهیم.

به دلیل همپوشانی زیاد, به خصوص در طراحی سایت شخصی, طراح سایت امور گرافیکی و تولید محتوا را بر عهده دارد.

احساس در طراحی وب

علاوه بر موارد فوق ترکیب عناصر بصری زیبا, جلوه و جذابیت مناسبی به وب سایت می دهد.

مرتب سازی

چیدمان گرافیک, متن, تصاویر و دکمه ها را در صفحات وب سایت متناسب با اهداف انجام دهید. چیدمان علاوه بر زیبایی وب سایت, استفاده از آن را آسان می سازد. زیرا اطلاعات مرتب سازی شده براساس چیدمان, به صورت منطقی نمایش داده می شوند. دکمه ها, را در دسترس و مکان های مناسب قرار دهید. تصاویر موجود در صفحات, باعث سرعت انتقال اطلاعات و درک بهتر از متن می شوند.

منوی اصلی

انتقال و بازدید کاربر از صفحات, از طریق گزینه های منوی اصلی قابل کنترل است. چگونه طراحی سایت کنیم که موارد زیر را شامل شود.

  • منوی سرصفحه (در صفحات دسک تاپ به صورت منوی افقی و در صفحات موبایل سه خط افقی نمایش داده می شود.)
  • دکمه پرش به بالا (یک دکمه کوچک برای پرش از پایین به بالای صفحه)
  • بخش مقاله های اخیر را در بخش های پایانی صفحه قرار دهید.
طراحی جریان های کاربر

مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید, جریان یا مسیری است که کاربر در وب سایت شما حرکت می کند. چگونه طراحی سایت کنیم؟ به معنی طراحی صفحات وب جداگانه نیست. جریان کاربر مراحلی است, که بازدیدکننده از ورود به وب سایت تا زمان رسیدن به هدف نهایی خود طی می کند. هدف نهایی ممکن است, ثبت نام, خرید, سفارش خدمات یا سایر موارد باشد.

ساختار اطلاعات

معماری اطلاعات (IA) به شما امکان می دهد, اطلاعات را به طور واضح و منطقی برای بازدیدکنندگان سازماندهی نمایید. معماران طراحی, نحوه ساختار دهی اطلاعات مورد علاقه کاربران را تجزیه و تحلیل می کنند. سپس, سلسه مراتب ساختاری که با انتظارات کاربر همسو باشد را ایجاد می کنند. IA خوب, نتیجه تحقیقات قوی کاربر و آزمایش قابلیت استفاده است.

روش های مختلفی, برای تحقیق در مورد نیاز های کاربران و چگونه طراحی سایت کنیم وجود دارد. اغلب, معماران اطلاعات در مصاحبه با کاربر, نظرسنجی, مرتب سازی عناصر و تست قابلیت استفاده شرکت می کنند. همچنین, IA برای سازماندهی و تعریف ناوبری و منو های .ب سایت کاربرد دارد. زمانیکه طراحان UX, کار بر روی طراحی منو ور زیر منو ها را به پایان می رسانند. تکنیک دیگر به نام “تست درخت” برای اثبات کارآمدی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *