پیش بارگیری

طراحی سایت یا برنامه نویسی

طراحی سایت یا برنامه نویسی

طراحی سایت یا برنامه نویسی

طراحی سایت یا برنامه نویسی, را می توان به راحتی با یکدیگر ادغام نمود. برنامه نویسی و توسعه وب, در زمینه های متفاوتی به ایجاد وب سایت کمک می کنند. توسعه دهندگان, ساختار اصلی وب سایت را با استفاده از زبان های برنامه نویسی ایجاد می کنند. در حالیکه, طراحان بیشتر از نظر بصری و کاربرپسند بودن, بر روی وب سایت فعالیت می کنند. توسعه دهندگان از دانش برنامه نویسی برای پویاسازی طرح های ایستاتیک طراح استفاده می کنند.

تفکیک طراحی سایت یا برنامه نویسی

طراح سایت و برنامه نویس تفاوت هایی با یکدیگر دارند, در ادامه هر یک از موارد به تفکیک بررسی می شوند.

طراح وب سایت

یک طراح وب سایت باعث می شود, سایت شما خوب و جذاب به نظر برسد. طراحی سایت در تهران روی سبک و احساس صفحات تمرکز دارد. طراح برای سفارشی سازی عناصر, از نرم افزار هایی همچون PhotoShop استفاده می کند. آنها, از کد های HTML و CSS برای ایجاد طرح های وب سایت استفاده می کنند.

طراح تجربه کاربری (UX)

طراحان (UX) تحقیقات جامعی, در زمینه اطلاعات جمعیتی و نیاز های کاربران وب سایت را انجام می دهند. آنها دقیقا می دانند, که چه وب سایتی را برای جذب مخاطبان بیشتر طراحی نمایند. اگر کاربران از وب سایت شما لذت ببرند و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند, به احتمال زیاد مراجعه مجدد دارند. بنابراین, به رشد جامعه آنلاین وب سایت شما کمک می کنند.

طراح رابط کاربر (UI)

طراح رابط کاربری به بهبود نحوه تعامل کاربران, با رابط کاربری یا عناصر وب سایت کمک می کنند. ایده ها و اهداف پیچیده برند تجاری شما, به زبانی ساده در قالب وب سایت برای کاربران طراحی می شوند. در طراحی سایت یا برنامه نویسی تفاوت هایی نیز برای UX و UI قائل می شوند. UX شامل تحقیق در زمینه ایجاد پایه ای محکم برای تجربه کاربری مثبت است, اما UI بر زیبایی وب سایت تمرکز دارد.

طراح بصری

طراحی بصری, ترکیبی از UI و UX است. آنها علاوه بر استفاده از مهارت های طراحی سایت یا برنامه نویسی, عملکرد وب سایت را بهبود می بخشند. همچنین, به اعتبار و برند سازی یک نام تجاری کمک می کند.

طراحی سایت یا برنامه نویسی

توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب, سازندگان طرح های طراحان بصری هستند. طراحی برنامه های وب سایت تخصص توسعه دهندگان وب است, و طراح بر عناصری که کاربر را به خود جذب می کند تمرکز دارد. طراحی سایت یا برنامه نویسی از دید توسعه دهنده, ایجاد یک چارچوب برای وب سایت از طریق برنامه نویسی است.

توسعه دهنده Back-end

Back-end جایی است, که ساختار اصلی وب سایت طراحی می شود. این توسعه دهندگان در برنامه نویسی زبان هایی مانند: JAVA, SQL و #C متخصص هستند. کارهای آنها توسط کاربر دیده نمی شود, زیرا برنامه نویسی سمت سرور و پایگاه داده را انجام می دهند, که در مرورگر نمایش داده نمی شود. کار آنها ایجاد وب سایت های منطقی و کاربردی, با استفاده از زبان های مختلف طراحی سایت یا برنامه نویسی است.

توسعه دهنده Front-end

Front-end به عنوان توسعه دهنده, سمت مشتری شناخته می شود. بیشتر به طراحی وب نزدیک است, و برای ایجاد مواردی مانند فرم های مشتری که کاربر مشاهده می کند, کاربرد دارد. Front-end زبان های برنامه نویسی مانند HTML, CSS  و  JavaScript را شامل می شود. آنها چارچوبی را ایجاد می کنند, که کاربر با آن تعامل داشته باشد.

توسعه دهنده Full-stack

توسعه دهنده Full-stack در لایه های مختلف از جمله Front و Back فعالیت می کند. در حقیقت, این یک توسعه دهنده کامل است, زیرا در همه زمینه ها تخصص لازم و کافی را دارد. طراحی سایت فروشگاهی, به همگی طراحی سایت یا برنامه نویسی قدرتمند نیاز دارد.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *