پیش بارگیری

طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید

طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید

طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید

طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید, داغترین مبحث در صنعت وب است. انتخاب طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید, هر دو انتخاب های شغلی خوبی برای دنیای دیجیتال امروز هستند. با گسترش اینترنت و فناوری اطلاعات در هر دو زمینه, افراد ماهر می توانند آینده شغلی خوبی را پیش رو داشته باشند.

اندروید چیست؟

اندروید, یک سیستم عامل منبع باز و مبتنی بر لینوکس است. اکثر گوشی های هوشمند و تبلت ها میتنی بر سیستم عامل اندروید هستند. گوگل, مالک اصلی سیستم عامل اندروید است. گوگل, در سال 2007 اولین نسخه توسعه نرم افزار اندروید (SDK) را منتشر کرد.

اولین نسخه تجاری اندروید در سال 2008 با نام تجاری Android 1.0 منتشر شد. سیستم عامل اندروید رایگان و منبع باز است. اندروید یک رویکرد یکپارچه, برای توسعه برنامه های تلفن همراه است. در نتیجه, وقتی توسعه دهنده یک اپلیکیشن اندروید را توسعه می دهد, می توان آن را روی چندین دستگاه اندروید اجرا کرد. به روز رسانی نسخه Pie, با هدف افزایش تجربه کاربر Android ارائه می شود. همچنین, عملکرد دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل اندروید را نیز بهبود می بخشد.

توسعه دهنده اندروید کیست؟

توسعه دهنده اندروید یک توسعه دهنده نرم افزار است, که متخصص در طراحی اپلیکیشن برای Android Play Store باشد. Android Play Store رقیب اصلی اپلیکیشن های App Store است. کار توسعه دهندگان Android ایجاد اپلیکیشن برای تلفن های هوشمند, تبلت و رایانه های لوحی (SmartPhones) مبتنی بر سیستم عامل اندروید می باشد. توسعه دهندگان اندروید می توانند, در یک سازمان بزرگ یا شرکت کوچک برنامه نویسی مشغول به کار باشند.

طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید

توسعه طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید

کار توسعه دهنده وب طراحی, کدنویسی و اصلاح وب سایت از چیدمان تا عملکرد, مطابق با خواسته های مشتری است. ساخت وب سایت های جذاب, باید همراه با طراحی کاربرپستد و منوی واضح باشد. برای شروع برنامه نویسی وب سایت, باید دانش کافی در زمینه HTML, CSS و JavaScript را کسب کنید. یادگیری اصول اولیه شما را قادر به ساخت, وب سایت های استاتیک (ثابت) می کند. توسعه دهندگان حرفه ای برای پویا سازی وب سایت, باید به زبان های برنامه نویسی مانند: PHP, RUBY, PHTHON, .NET تسلط لازم را داشته باشند. همچنین, مدیریت پایگاه داده مانند: Server SQL و Mysql را برای توسعه وب سایت آموزش دیده باشند.

تفاوت Android Developer و Web Developer

در ادامه تفاوت های اصلی, بین توسعه طراحی سایت یا برنامه نویسی اندروید را بیان می کنیم.

  • توسعه دهندگان اندروید و طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای گوشی های اندروید را می سازند. در حالیکه توسعه دهندگان وب, نرم افزار های قابل اجرا بر روی مرورگرهای وب را ایجاد می کنند.
  • توسعه اندروید به کیت توسعه نرم افزار اندروید, یعنی Android SDK نیاز دارد. همچنین, برای ساخت اپلیکیشن اندروید به دانش JAVA و XML نیاز است. از سوی دیگر, توسعه دهندگان وب سایت های استاتیک به دانش HTML, CSS و JavaScript نیاز دارند. برای طراحی سایت, کسب دانش سایر زبان های برنامه نویسی نیز مورد نیاز است.
  • دنیای امروز به تلفن های هوشمند وابسته است. در نتیجه, فرصت شغلی خوبی برای توسعه دهندگان اندروید وجود دارد, که در توسعه پلتفرم اندروید مشارکت کنند. از سوی دیگر توسعه وب نیز اهمیت زیادی دارد, زیرا رسانه های برقراری ارتباط به اینترنت و وب سایت ها وابسته هستند.
نتیجه

Android Developer و Web Developer, در یکسری از تنظیمات با یکدیگر متفاوت هستند. یک توسعه دهنده ممکن است, توسعه اندروید را انتخاب کند و اپلیکیشن های کاربردی ایجاد نماید. طراحی اپلیکیشن در کرج می توانند, فرایندهای زیادی را از طریق گوشی های هوشمند و SmartPhone ها انجام دهند. شرکت های نرم افزاری و بسیاری مشاغل دیگر, برای بازاریابی آنلاین به توسعه دهندگان وب وابسته هستند. به همین دلیل, همیشه به دنبال طراحان حرفه ای وب سایت واکنشگرا و اپلیکیشن های قدرتمند هستند. در نتیجه, هر دو شغل توسعه دهنده اندروید و وب سایت, فرصت های شغلی عالی به حساب می آیند.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *