پیش بارگیری

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت, ایجاد وب سایت و صفحاتی است, که نام تجاری و اطلاعات یک شرکت را نشان می دهد. همچنین, طراحی سایت چیست؟ تجربه کاربری مورد پسندی را تضمین می کند.در طراحی سایت در تهران و تولید محتوا, ظاهر وب سایت عنصر حیاتی محسوب می شود. شما می توانید با آموزش طراحی وب, برای کسب و کار خود وب سایت طراحی نمایید. حتی ممکن است, تبدیل به یک طراح حرفه ای, برای ارائه خدمات به مشتریان شوید. در ادامه, به توصیفی از طراحی سایت چیست خواهیم پرداخت.

طراحان وب چه می کنند؟

طراحی وب اهداف وب سایت را مشخص می کند, و دسترسی کاربران را افزایش می دهد. طراحی سایت چیست؟ که شامل سازماندهی محتوا و تصاویر در صفحات, ادغام برنامه ها و سایر عناصر تعاملی می شود. متخصصانی که فرایند های گفته شده را انجام می دهند, طراح وب نامیده می شوند. طراحان وب, مجموعه ای از فعالیت های زیر را دنبال می کنند:

 • فونت های را برای نوشتن متن انتخاب کنید.
 • یک رنگبندی جذاب انتخاب نمایید, که خواندن متن را نیز آسان کند.
 • هویت نام تجاری خود را با رنگ ها, فونت ها و طرح ها پیاده سازی نمایید.
 • برای اطمینان از ناوبری بصری درست, نقشه ساختار وب سایت را برنامه ریزی کنید.
 • تصاویر, لوگو ها, متن, فیلم, برنامه ها و سایر عناصر را وارد نمایید.
 • برای ایجاد طرح و استایل صفحات, از زبان های برنامه نویسی مانند: HTML و CSS استفاده نمایید.
 • نسخه های بهینه شده از وب سایت, را برای نمایش بر روی دسک تاپ و موبایل طراحی نمایید.

طراحی سایت چیست

عناصر طراحی سایت چیست؟

طراحان وب سایت, براساس سلیقه خود راه حل های موثری برای طراحی ارائه می دهند. عناصر استاندارد زیادی, برای طراحی وب وجود دارد. در ادامه به تعدادی از عناصر طراحی سایت چیست اشاره داریم:

 • مرتب سازی
 • تصاویر
 • سلسله مراتب بصری
 • طرح رنگی
 • تایپوگرافی
 • خوانایی
 • ناوبری
 • محتوا
مرتب سازی

طراحی سایت چیست؟ نحوه نمایش محتوا, در یک صفحه وب را مشخص می کند. مرتب سازی, انتخاب چیدمان درست عناصر توسط طراح است.فرایند مرتب سازی باید ساده, زیبا و قابل دسترس باشد. طراحان وب از مناطق خالی با نام فضای سفید, برای سازماندهی عناصر وب سایت استفاده می کنند.

تصاویر

تصاویر شامل: تصاویر, گرافیک, عکس, نماد و سایر موارد برای ارائه اطلاعات بیشتر مبتنی بر متن می شود. طراحان می توانند برای تاثیر بیشتر تصاویری را انتخاب کنند, که مکمل یکدیگر و نام تجاری باشند.

سلسله مراتب بصری

سلسله مراتب بصری, ترتیب پردازش اطلاعات در وب سایت است. طراحی سایت چیست؟ وب سایت را براساس الگوی بصری طراحی می کند. الگوی بصری, خط دید و رفتار بازدیدکننده را هدایت می کند.

طرح رنگی

طرح رنگی ترکیبی از رنگ ها است, که با نام تجاری و صنعت مربوطه مطابقت دارد. برای رسیدن به اهداف وب سایت, طراح یک رنگ قالب و چنیدن رنگ را به عنوان پالت رنگ مکمل انتخاب می کند. طراحان, بیشتر رنگ های جذاب برای کاربران را در پالت رنگ طراحی سایت چیست قرار می دهند.

تایپوگرافی

تایپوگرافی طراحی سایت چیست؟ فونت نوشتن محتوا است. طراحان وب, یک یا چند فونت خوانا و جذاب را انتخاب می کنند. برای بهترین انتخاب, فونت متناسب با مخاطب هدف را انتخاب کنید.

خوانایی

خوانایی طراحی سایت چیست؟ زمانیکه متن محتوا, به راحتی در یک صفحه وب قابل مشاهده باشد. متن وب سایت, باید خوانایی مطلوبی داشته باشد. کاربران زمان کمی را صرف مطالعه متن می کنند, و می خواهند سریع به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند. طراحان با انتخاب اندازه و تعداد پیکسل مناسب, برای فونت به این هدف می رسند. تضاد بین متن و رنگ پس زمینه وب سایت, خوانایی را افزایش می دهد.

ناوبری

عناصر ناوبری, ابزار هایی برای انتخاب بهترین مکان نمایش خود در صفحات وب هستند. طراحی سایت چیست؟ ممکن است, ناوبری در صفحه یا پاورقی وب سایت نمایش داده شود. عناصر ناوبری مهم هستند, زیرا بازدیدکننده را در اسرع وقت به اطلاعات مورد نظر می رسانند.

محتوا

محتوا, تمام عناصر موجود در وب سایت شامل می شود. کاربران می خواهند, در سریع ترین زمان به محتوای مورد نظر خود دست یابند. محتوا, نقش مهمی در جلب توجه کاربر و تبدیل او به مشتری دارد. طراحی سایت چیست؟ طراح با ارائه اطلاعات مناسب در صفحات وب سایت, از جمله صفحات درباره ما و تماس به این هدف می رسند.

تطبیقی و واکنشگرا, در طراحی سایت چیست؟

درک طراحی سایت های تطبیقی و واکنشگرا, به شما در انتخاب سازنده وب کمک می کند. در دنیای موبایل محور, دو سبک درست تطبیقی و واکنشگرا برای طراحی سایت وجود دارد.

وب سایت های تطبیقی

طراحی تطبیقی از دو یا چند نسخه از وب سایت استفاده می کند, که برای ابعاد مختلف صفحه نمایش سفارشی سازی شده است. وب سایت های تطبیقی, بر اساس تشخیص ابعاد صفحه نمایش به دو دسته تقسیم می شوند:

سازگاری براساس نوع دستگاه

هنگام اتصال مرورگر به وب سایت, فیلد “عامل کاربر” از طریق درخواست HTTP ارسال می شود. فیلد عامل کاربر اطلاعاتی در مورد نوع دستگاهی که سعی در مشاهده صفحه دارد, را به سرور ارسال می کند. سایت تطبیقی نسخه متناسب با دستگاهی (موبایل, تبلت و دسکتاپ) که سعی در مشاهده صفحه دارد, نمایش می دهد. اگر پنجره مرورگر را بر روی دسکتاپ کوچک کنید, به جای کوچک شدن عناصر صفحه همان نسخه دسکتاپ نمایش داده می شود.

سازگاری براساس عرض مرورگر

سایت های واکنشگرا به جای استفاده از عامل کاربر, از پرس و جو رسانه ای استفاده می کنند. ویژگی پرس و جو صفحه وب را قادر می سازد, تا با اندازه های مختلف صفحه نمایش سازگار شود. بنابراین به جای نسخه دسکتاپ, تبلت و موبایل,  نسخه های 1080, 768 و 480 پیکسلی خواهید داشت. سایت های واکنشگرا انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند, و تجربه کاربر بهتری دارند.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *