پیش بارگیری

طراحی سایت چند صفحه ای

طراحی سایت چند صفحه ای

طراحی سایت چند صفحه ای

تصمیم گیری, بین طراحی سایت چند صفحه ای و تک صفحه کار مشکلی است. با گسترش استفاده از موبایل و رسانه های اجتماعی, استفاده از وب سایت های تک صفحه ای, سریع و واکنشگرا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. وب سایت چند صفحه ای, که تعداد صفحات بیشتر و منوی شلوغ تری دارد, مورد اعتماد کاربران قرار دارد.

طراحی سایت چند صفحه ای با ایزارهای UI

بهترین راه, برای انتخاب بین طراحی سایت چند صفحه ای و تک صفحه ای این است, که محتوا و منو را در نظر بگیریم. آیا محتوای وب سایت شما سریع و آسان مرور می شود, که باید صورت استراتژیک پیاده سازی شود؟ در هر حال, ابزار نمونه سازی وب سایت, مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی سایت تک صفحه ای, یک وب سایت ساده شامل یک صفحه HTML است. هیچ صفحه ای مانند: خدمات, درباره ما, تماس با ما و غیره را ندارد. محتوای سایت یک صفحه ای به طور کامل در صفحه اصلی بارگذاری می شود, و این یک تجربه آسان و یکنواخت برای کاربر است. برای دسترسی کاربر به بخش های مختلف وب سایت یک صفحه ای, می تواند روی پیوند مورد نظر کلیک کند, یا صفحه را پیمایش نماید. هدف طراحی سایت در تهران, ارائه اطلاعات مناسب در کمترین زمان به کاربر است. به همین دلیل, وب سایت های تک صفحه ای بیشتر برای صفحات لندینگ, نمونه کار و رویداد مورد استفاده قرار می گیرد. وب سایت تک صفحه ای, هر گونه نویز را از رابط کاربری حذف می کند, و توجه مخاطب را بر محتوا متمرکز می کند.

طراحی سایت چند صفحه ای کاربردی

طراحی سایت فروشگاهی چند صفحه ای شامل چندین صفحه است, که با زیر منو به آنها دسترسی داریم. بر خلاف وب سایت تک صفحه ای, تنها راه مشاهده صفحات در وب سایت چند صفحه ای, کلیک بر روی پیوند های موجود در منو است. توسعه و طراحی سایت چند صفحه ای, برای انواع مختلف از پروژه ها مناسب است. یکی از نمونه های موفق, طراحی سایت چند صفحه ای, وب سایت شرکت آمازون می باشد.

طراحی سایت چند صفحه ای

مزایای طراحی سایت چند صفحه ای

سه مزیت اصلی, برای طراحی سایت چند صفحه ای نسبت به تک صفحه ای وجود دارد.

اولا, طراحی سایت چند صفحه ای مقیاس پذیری نامحدودی را ارائه می دهد. تعداد صفحات را برای طراحی به دلخواه انتخاب کنید, و در صورت نیاز آنها را افزایش دهید. مثلا, نوار منوی خود را با یک منوی بزرگ سفارشی عوض کنید, و یک نوار جستجو برای زیر منو ها طراحی نمایید. نوع طراحی که برای منو انتخاب می کنید, به تعداد صفحات و محتوای وب سایت بستگی دارد.

دوما, جریان منو برای وب سایت چند صفحه ای, باید به راحتی قابل پیگیری باشد. توسعه و طراحی سایت چند صفحه ای از دهه 90 میلادی رواج دارد, یعنی کاربران با آن آشنایی دارند. همچنین, کاربران بعد از ورود به وب سایت توقع دیدن چند صفحه را دارند. اگر طراحی جریان منو وب سایت را قابل پیگیری انجام داده باشید, صفحات وب سایت به درستی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در نهایت, بهینه سازی وب سایت های چند صفحه ای, برای موتورهای جستجو بهتر انجام می شود. اگر چه پتانسیل SEO برای هر وب سایت به استراتژی های بازاریابی دیجیتال بستگی دارد. با این وجود, پتانسیل محتوا برای بهینه سازی وب سایت, برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد.

معایب طراحی سایت چند صفحه ای

وب سایت های چند صفحه ای بازخورد خوبی از سوی کاربران داشته است, اما معایبی نیز دارد. مثلا, نحوه مدیریت بروزرسانی های وب سایت چند صفحه ای را در نظر بگیرید. تمام محتوای وب سایت, باید توسط تیم های تولید محتوا تامین شود. زمان طراحی سایت چند صفحه ای, باید به این موضوع فکر کنید, که تولید محتوای زیاد مقرون به صرفه است یا خیر؟ بروزرسانی و پشتیبانی یک سایت تک صفحه ای ساده تر از چند صفحه ای است. مهمتر اینکه, تولید محتوای بی کیفیت و نا مناسب, سئو وب سایت را تحت تاثیر قرار می دهد.

نکته دیگر, که باید در نظر داشته باشید, نرخ پرش وب سایت است. بر اساس گزارش موتورهای جستجو, بارگیری وب سایت های حجیم, کند است و باعث نرخ ترافیک می شود. طراحی سایت چند صفحه ای, سازگار با گوشی های موبایل مشکل است, و برای تولید نسخه موبایل, باید طراحی ریسپانسیو انجام شود. برخلاف وب سایت های تک صفحه ای, که کد یکسانی برای توسعه در دستگاه های هوشمند دارند.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *