پیش بارگیری

طراحی سایت و سئو چیست

طراحی سایت و سئو چیست

طراحی سایت و سئو چیست

SEO و طراحی وب سایت, به توسعه و طراحی سایت های سازگار با SEO گفته می شود. طراحی سایت و سئو چیست؟ وب سایت های بهینه شده برای موتور های جستجو, سازگار با موبایل, زمان بارگذاری سریع و آدرس های اینترنتی توصیفی را شامل می شود. موتور های جستجو, وب سایت های سئو شده را شناسایی و رتبه بندی می کنند. رتبه بندی برتر وب سایت توسط موتور های جستجو, باعث افزایش ترافیک می شود.

اهمیت طراحی سایت و سئو چیست؟

طراحی سایت, جنبه بصری را در نظر دارد. ممکن است, طراحی سایت را معادله ای جدا از SEO تصور کنید. طراحان و کارشناسان سئو, کار های متفاوتی انجام می دهند. نمی توان انتظار داشت, طراحی سایت و سئو را یک نفر بر عهده بگیرد. با این حال, طراحی سایت و سئو با یکدیگر کار می کنند.

عوامل بهینه سازی وب سایت

جنبه هایی از وب سایت, تحت تاثیر طراحی سایت و سئو چیست قرار دارند. در نتیجه, برای بهینه سازی هر دو مورد عوامل زیر را در نظر می گیریم.

طرح

عناصر اصلی طراحی سایت در کرج, باید توسط طراح تعیین شوند. با این حال, مواردی را برای اهداف SEO در نظر داشته باشید:

کد

طراحان چندین گزینه, برای کدنویسی عناصر اصلی وب سایت دارند. اکثر آنها زبان برنامه نویسی HTML, CSS را انتخاب می کنند. وب سایت های فلش جالب به نظر می رسند, اما بهینه سازی آنها دشوار است. آنها شانس موفقیت بالایی, در رتبه بندی موتور های جستجو ندارند.

سازگار با موبایل

تعداد کاربران اینترنت, از طریق دستگاه های هوشمند و تلفن همراه رو به افزایش است. طراحی سایت و سئو چیست؟ باید با تمام این دستگاه ها سازگار باشد. سازگاری با موبایل علاوه بر تجربه کاربری خوب, رتبه بندی وب سایت را نیز افزایش می دهد. طراحی سایت ریسپانسیو, وب سایت شما را در همه دستگاه ها و مرورگر ها قابل دسترس می کند. همچنین احتمال محتوای تکراری, به دلیل طراحی سایت جداگانه برای موبایل را حذف می کند.

خوانایی

در مرحله اول طراحی, عناصر بصری و بعد متن در اولویت است. اندازه و نوع فونت برای متن, باید خوانایی مناسبی برای بازدیدکننده داشته باشند. اگر طراحی سایت مجدد باشد, طراح باید فضای کافی برای متن و مشخصات مهم را خالی بگذارد. برای بهینه سازی وب سایت, باید بسیاری از مطالب آموزنده در چند جمله ارائه شود.

 

طراحی سایت و سئو چیست

تصاویر

ممکن است تصور کنید, متن تنها عنصر وب سایت برای بهینه سازی است. در صورتیکه, طراحان برای بهینه سازی تصاویر باید چند نکته را در نظر بگیرند.

نام فایل

تصاویر طراحی سایت و سئو چیست, باید دارای نام منطقی و توصیفی باشند. نام هایی مانند: “IMG_0034.jpg” به بهینه سازی تصاویر, برای موتور های جستجو کمک می کند.

اندازه فایل

تصاویر بزرگ و با کیفیت از نظر بصری جذاب هستند, طراح باید حجم فایل تصاویر را تا حد امکان پایین نگه دارد. فایل های حجیم, سرعت بارگذاری صفحات وب را کاهش می دهد. همچنین, تجربه کاربری ضعیف, افزایش نرخ پرش و کاهش رتبه سئو را در پی دارد.

برچست Alt

علاوه بر نام فایل, تصاویر باید دارای برچسب Alt باشند. توصیفات تصویر, به موتور های جستجو در نمایش تصاویر مرتبط کمک می کند. کاربران با جستجوی کلید واژه (گربه, صفحه کلید و…) مورد نظر خود, می توانند تصاویر مرتبط را نیز مشاهده نمایند.

ناوبری منو

ناوبری وب سایت یکی از مهمترین اجزای تجربه کاربری مطلوب است. بنابراین, طراحی سایت استارتاپی را ساده نگه دارید. هر چه دسترسی کاربران به آنچه نیاز دارند آسان تر باشد, احتمال تبدیل آنها به مشتری افزایش می یابد. ناوبری ساده وب سایت, احتمال اشتباه بازدیدکنندگان را کاهش می دهد. همچنین, نرخ پرش را نیز کاهش و رتبه بندی را افزایش می دهد.

ساختار URL

هر یک از صفحات طراحی سایت و سئو چیست, باید دارای URL توصیفی باشد. URL  توصیفی صفحات, توصیفی از محتوای صفحه را ارائه می دهد. کلمات با فاصله از یکدیگر جدا می شوند, هر URL می تواند چند کلمه کلیدی مرتبط را شامل شود.

آدرس های اینترنتی (URL), حاوی کلمات کلیدی مرتبط به موتور های جستجو در درک بهتر صفحات کمک می کند. همچنین, کاربران آدرس های اینترنتی حاوی کلمات مرتبط را بهتر به ذهن می سپارند.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *