پیش بارگیری

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک, برای ارائه مطالب مختلف به کاربران مختلف انجام می شود. دسته بندی کاربران بر اساس عواملی مانند: ترجیحات کاربر, انتخاب, منطقه جغرافیایی و… صورت می گیرد. در ادامه تفاوت وب سایت های استاتیک و پویا, مزایا و معایب و فناوری های مورد نیاز برای توسعه آنها را بررسی می کنیم.

طراحی سایت داینامیک چیست؟

طراحی سایت داینامیک, علاوه بر نمایش اطلاعات به عملکرد بهینه نیز اهمیت می دهد. به دلیل فناوری های استفاده شده در توسعه وب سایت های پویا, کاربر می تواند با آنها تعامل برقرار نماید. طراحی سایت استاتیک, فقط از زبان های Script سمت کلاینت استفاده می کند. طراحی سایت فروشگاهی, از زبان های سمت سرور مانند: PHP, ASP, JavaScript استفاده می کند.

وب سایت های پویا, عملکرد های خاصی مانند: دسترسی به اطلاعات پایگاه داده یا فایل های اصلی را دارد. یک مثال خوب, برای وب سایت های پویا می تواند سایت گوگل باشد. وب سایت گوگل درخواست های کاربر را آنالیز می کند, و نتایج برتر را در صفحه اول و به ترتیب اولویت در صفحات دیگر نمایش می دهد.

هنگامی که اطلاعات وب سایت شما مرتباً به روز می شود, طراحی سایت داینامیک بسیار مفید است. به عنوان مثال, صفحات رسانه های اجتماعی, مرتباً توسط کاربران به روز رسانی می شوند. برای ایجاد وب سایت با امکان برای برقراری ارتباط دو طرفه با کاربر به طراحی پویا نیاز دارید.

 

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت استاتیک چیست؟

وب سایت های استاتیک, پیش فرض طراحی سایت در بستر وب هستند. وب سایت های استاتیک, صفحات مشخصی با طرح بندی ثابت دارند. هنگامی که وب سایت استاتیک بر روی مرورگر اجرا می شود, محتوا با اعمال کاربر تغییر نمی کند. فناوری های مانند: CSS, HTML و JavaScript در طراحی سایت داینامیک مورد استفاده قرار می گیرند.

وب سایت استاتیک برای طراحی سایت های کوچک, ارائه نمونه کار هایی با تعداد صفحات کم استفاده می شود. ایجاد وب سایت های استاتیک, به تلاش و هزینه زیاد نیازی ندارد. شما می توانید به سادگی کد های HTML را در صفحات جدید قرار دهید, و آنها را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

مزایای طراحی سایت داینامیک

اگر قصد راه اندازی یک وبلاگ یا سایت خبری را دارید, طراحی داینامیک اجباری است. وب سایت ها, از طریق سیستم مدیریت محتوا (CMS) اجرا می شوند. افزودن صفحات قالب و به روز رسانی آنها, از طریق یک رابط کاربری ساده قابل انجام است. اگر پیش از این با وردپرس کار کردی, با فرایند آن آشنا هستید. محتوای مورد نظر خود را به صفحات اضافه کنید, دکمه به روز رسانی را بزنید و صفحه جدید را بسازید.

به روز رسانی وب سایت های پویا, به راحتی انجام می شود. فرض کنید می خواهند, برخی از رنگ های زمینه قالب برای طراحی سایت در کرج را تغییر دهید. برای اعمال تغییرات در وب سایت استاتیک, باید کل سایت را مرور نمایید. اما در وب سایت داینامیک می توانید, از طریق CMS با چند کلیک ساده یا افزودن کد تغییرات را اعمال کنید. به همین ترتیب, مدیریت صفحات وب بسیار آسان می شود.

افزودن صفحات جدید یا اعمال تغییر بر روی صفحات قدیمی برای سایت های داینامیک بسیار ساده است. با این حال, قدرت طراحی سایت داینامیک در قابلیت تعاملی بودن آن است. طراحی سایت داینامیک, ابزارک هایی را برای سفارشی سازی UX در اختیار شما قرار می دهد.

تفاوت سایت داینامیک و استاتیک

برخی مواقع بهتر است, صفحات را به شکل استاتیک طراحی نمایید. مهمترین مزیت, وب سایت استاتیک بارگذاری سریع آن است. آنها, به منابع خارجی و پایگاه داده های سمت سرور نیاز ندارند. راه حل هایی در CMS برای رفع مشکل سرعت بارگذاری, طراحی سایت داینامیک وجود دارد. با این راه حل ها, صفحات پویا را ایجاد و سپس به صفحات استاتیک تبدیل می شوند.

صفحات استاتیک به پایگاه داده متصل نمی شوند, و برای بارگیری به اسکریپت های سمت سرور نیاز ندارند. صفحات استاتیک با بار گیری کمتر از سمت سرور, نسبت به صفحات داینامیک سرعت بالاتری دارند.

 

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *