پیش بارگیری

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری, از دیدگاه اطلاع رسانی عمومی مفید و جذاب است. صرفه نظر از نوع خبری که وب سایت های خبری پوشش می دهند, همه آنها با چالش حجم عظیم محتوا در صفحات رو به رو هستند. حجم بالای محتوا در وب سایت های خبری, ایجاد طرح, قابلیت استفاده و فهرست بندی را برای طراح دشوار می کند. عامل اصلی طراحی سایت خبری کسب درآمد است, که به شیوه جالبی تبلیغات را با آن ادغام می کنند. تبلیغات بیش از حد ممکن است خواننده را از متن خبر دور کند, اما در اکثر وب سایت های خبری به دلیل حجم بالای متن این اتفاق نمی افتد.

طراحی سایت خبری متداول

هدف از طراحی سایت خبری, انتشار مقالات مختلف به صورت آنلاین برای عموم مردم است. برخی وب سایت های خبری نسخه های آنلاین روزنامه, وب سایت های خبری استاندارد و برخی دیگر مرز بین وب سایت خبری و وبلاگ هستند.

طرح های رنگی

اغلب, طراحی سایت خبری با متن تیره در زمینه سفید انجام می شود. این نوع وب سایت ها دارای حجم عظیمی از محتوا هستند, و خوانایی آنها اهمیت زیادی دارد. برخی وب سایت های خبری از رنگ های آبی, قرمز, خاکستری تیره و مشکی برای نوشتن متن استفاده می کنند. رنگ آبی, برای عناوین و پیوندها بسیار رایج است. رنگ قرمز, به عنوان رنگ متن تاکیدی استفاده می شود.

تبلیغات سربرگ و نوار کناری

در طراحی سایت خبری, تبلیغات در صفحه اصلی و گاهی در تمام صفحات انجام می شود. اما اغلب تبلیغات بنری در بالای صفحات و نوار کناری قرار می گیرد. بنرهای تبلیغاتی با اندازه 125 در 125 پیکسل در وبلاگ ها, و 300 در 250 پیکسل در وب سایت های خبری نمایش داده می شوند.

منوی اصلی

بیشتر وب سایت های خبری, منوی اصلی خود را درست زیر سربرگ (هدر) و بالای محتوا قرار می دهند.

محتوای جدول بندی شده

برای طراحی سایت آموزشی خبر می توانید مقالات را به دسته های مقالات محبوب, مقالات اخیر, بیشترین بازدید و غیره تقسیم بندی نمایید. دسته بندی ها, گاهی در نوار کناری یا قسمت پایین محتوای اصلی استفاده می شود. این امر به کاربران کمک می کند, تا بر محتوا و لینک هایی که می بینند کنترل بیشتری داشته باشند. طراح با قرار دادن محتوا در مناطقی خاص, فضای کمتری را اشغال می کند.

طراحی مبتنی بر شبکه

طراحی سایت خبری, معمولا با طرحی مبتنی برشبکه انجام می شود. این نوع طراحی, یکی ازموثرترین روش های مدیریت و سازمان دهی محتوای حجیم است.

طراحی سایت خبری

تفاوت وب سایت خبری و وبلاگ

مرز باریکی بین وب سایت خبری و وبلاگ وجود دارد, و تشخیص این دو از یکدیگر بسیار مشکل است. با وجود اینکه وب سایت خبری و وبلاگ ها شباهت زیاد دارند, اما تفاوت های کلیدی نیز با یکدیگر دارند.

ادغام شبکه های اجتماعی

استفاده از ابزارک ها و دکمه های رای دهی در وبلاگ ها بسیار رایج است. با این حال, وب سایت های خبری اصلا یا به ندرت از آنها استفاده می کنند. طراحی سایت خبری شامل, بخش اشتراک گذاری مقاله در پایین بخش مقالات می شود. وب سایت های خبری تاثیر رسانه های اجتماعی را تشخیص می دهند, و ابزارهایی را برای لینک دهی به آنها استفاده می کنند.

نظرات

نظرات و بحث خوانندگان در طراحی سایت خبری اهمیت زیادی ندارد, اما برای وبلاگ ها یک عنصر مهم است. بسیاری از وب سایت های خبری به خوانندگان اجازه می دهند نظرات خود را بنویسند, اما معمولا از این نظرات برای طراحی سایت در کرج استفاده نمی کنند. در هر حال, بسیاری از وبلاگ ها پست های برگزیده خود را در صفحه اصلی نشان می دهند. همچنین, تعداد نظرات را به همراه نظرات برگزیده برای هر پست به اشتراک می گذارند.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *