پیش بارگیری

طراحی سایت حرفه ای با php

طراحی سایت حرفه ای با php

طراحی سایت حرفه ای با php

زمانیکه شروع به طراحی سایت حرفه ای با PHP می کنید, باید دانش کافی برای HTML, CSS را نیز داشته باشید. در حالیکه دانش HTML را دارید, PHP به عنوان گزینه ای بهینه برای ایجاد وب سایت پویا و ایستاتیک به حساب می آید. بهترین راه برای یادگیری زبان برنامه نویسی PHP, طراحی سایت حرفه ای با PHP است.

چرا طراحی سایت حرفه ای با php

در سال های اخیر, انتخاب های زیادی برای توسعه وب در دسترس قرار دارد. طراحی سایت با HTML شروع شد, سپس با فایل مرجع یا کد نویسی CSS حالت دهی شد. هنگامی که پویاسازی وب سایت رواج پیدا کرد, دو انتخاب (ASP(ASP.NET و  PHP وجود داشتند. طبق آمار جهانی, طراحی سایت حرفه ای با PHP بسیار محبوب تر است. تقریبا, 82 درصد وب سایت ها از PHP به عنوان زبان سمت سرور استفاده می کنند.

PHP بیشتر به دلیل ادغام و استفاده آسان در لینوکس, دارای محبوبیت شده است. چرا که لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است, و بر روی اکثر سرور های وب اجرا می شود.

الزامات طراحی سایت با PHP

قبل از شروع مطمئن شوید, که ویرایشگر متن یا محیط توسعه PHP را نصب کردید. نرم افزار های ساده ویندوز مانند, Notepad نیز برای این کار قابل استفاده هستند. همچنین, باید یک وب سرور PHP برای بارگذاری فایل های خود داشته باشید. شما می توانید, از وب سرور های راه دور برای ایجاد Local Host بر روی رایانه خود استفاده نمایید. ابزار های ایجاد لوکال هاست مانند: WAMP (Windows, Apache, MySQL, PHP) یا LAMP(Linux, PHP) را نصب کنید. اگر از ویندوز استفاده می کنید, Server WAMP را انتخاب نمایید.

نحوه کدگذاری وب سایت با PHP

کدگذاری PHP با براکت های زاویه دار (<>) انجام می شود, که دستورات و توابع داخل آن با سیمی کولون (;) تفکیک می شوند. مانند:

<? ;php [code….code]?>

از دید صفحات وب, تقریبا همه کدهای PHP به دستور echo متکی هستند. دستور echo, فرمان نمایش متن و محتوا را به مرورگر می دهد. توجه داشته باشید, که PHP نیز خروجی خود را در مرورگر ها نمایش می دهد. مانند:

<? ;php print[“Hello World”]?>

Hello World

طراحی وب سایت با PHP

قبل از هر چیز باید, ساختار طراحی سایت حرفه ای با PHP را بدانید. وقت بگذارید, و طرحی قابل توسعه را روی کاغذ پیاده سازی نمایید. صفحه اصلی وب سایت PHP, دارای اطلاعات بیوگرافی و برخی تصاویر است. فایل index.php را ایجاد کنید, سپس تصاویر و محتوای مورد نظر را داخل آن بارگذاری نمایید.

ایجاد سر صفحه یا Header

برای طراحی سایت حرفه ای با PHP, باید سه بخش ایجاد نمایید. این سه بخش بر اساس ساختار کلی شامل: سر صفحه, بدنه و پاورقی می شود. سر صفحه وب سایت, شامل اطلاعات عنوان است. با این حال, برای طراحی سمت کاربر UX/UI به کدنویسی HTML, CSS نیاز دارید.

با ایجاد فایل header.html شروع کنید, و اطلاعات عنوان و منو اصلی را وارد نمایید.

برای حالت دهی به کدهای HTML, از یک فایل CSS استفاده کردیم. زمانیکه صفحه در مرورگر بارگذاری شد, و طرح کلی و فونت اعمال شد, فایل CSS فراخوانی می شود.

محتوا در بدنه صفحه

محتوا را در بدنه اصلی, طراحی سایت حرفه ای با PHP قرار دهید. هر صفحه وب شامل یک بخش محتوایی است, که به عنوان “بدنه” شناخته می شود. بدنه صفحات وب سایت چند زبانه قسمتی از صفحه است, که اطلاعات لازم را به کاربر انتقال می دهد.

طراحی سایت حرفه ای با php

فایلی با نام body.html ایجاد نمایید, و اطلاعاتی را که می خواهید به آن اضافه کنید.

پاورقی وب سایت

طراحی سایت حرفه ای با PHP, باید شامل پاورقی باشد. فایلی با نام footer.html ایجاد نمایید, و محتوای خود را در آن قرار دهید. این اطلاعات شامل: اطلاعات تماس, لینک های مفید و حق کپی برداری برای طراحی سایت در کرج می شود.

ممکن است, صفحه ای شبیه تصویر زیر باشد:

 

 

 

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *