پیش بارگیری

طراحی اپلیکیشن پیک

طراحی اپلیکیشن پیک

 

طراحی اپلیکیشن پیک

 

طراحی اپلیکیشن پیک، به منظور راحتی مشتری انجام می شود. استفاده از اپلیکیشن پیک انقلابی در صنعت حمل و نقل ایجاد کرده است. خرید آنلاین به سرعت رو به افزایش است، ک تحویل فوری کالا چالشی در صنعت تجارت الکترونیک است. به منظور ارسال محصلات برای مشتری، به برنامه های پیک نیاز دارید. برنامه های پیشرفته پیک و تحویل بسته، باید تمام ویژگی های لازم را داشته باشند. اگر به عنوان یک شرکت خدمات تحویل بسته فعالیت دارید، یک راه حل قوی برای تحویل فوری را پیش رو بگیرید.

 

انواع طراحی اپلیکیشن پیک

 

کسب و کار های مختلفی از اپلیکیشن پیک، برای ارسال محصولات به مشتری استفاده می کنند. در ادامه، به تعدادی از این کسب و کار ها اشاره داریم:

 

اپلیکیشن خدمات پستی و پیک

 

شرکت های که به اهمیت اپ های موبایل پی بردند، آن را برای رونق کسب و کار خود مورد استفاده قرار می دهند. برنامه های فروش آنلاین، از خدمات تحویل فوری برای ارسال محصولات استفاده می کنند. اپ های موبایل، دارای پنل مدیریت مشتری قدرتمند هستند. پنل مدیریت مشتری، امکان حمل و نقل با چاپ برچسب بر روی بسته را فراهم می کند.

 

پشتیبانی ارسال محصول

 

شرکت های فروش آنلاین، داده های حمل محصول را در پایگاه داده گردآوری می کنند. تجارت الکترونیک، به اپ های کاربردی برای پشتیبانی تحویل محصول نیاز دارند. برنامه های پیک، از شناسه محصول برای پیگیری تحویل آن استفاده می کنند. علاوه بر این، اعلان های اپلیکیشن مشتری را در مورد وضعیت تحویل محصول آگاه می سازند.

 

تحویل فوری محصول در محل

 

شرکت های کسب و کار آنلاین، اپ های دارای قابلیت پیگیری سفارش را مورد استفاده قرار می دهند. برخی فروشندگان آنلاین، دامنه وسیعی از تحویل کالا را ارائه می دهند. مزیت طراحی اپلیکیشن پیک این است. که مشتری از وضعیت آماده ارسال، ارسال شده، یا در حال تحویل محصول مطلع خواهد بود. شرکت های تجارت الکترونیک به منظور ایجاد برتری نسبت به رقبا و راحتی مشتری، از برنامه پیک استفاده می کنند.

 

 

چگونگی طراحی اپلیکیشن پیک

 

برنامه های تحویل موفق، الگو های خوبی برای اپ های نو پا هستند. اینکه طراحی اپلیکیشن پیک را برای چه مدل کسب و کاری انتخاب می کنید، از دشوار کار نمی کاهد. برای ساخت اپ پیک، باید توالی درست را رعایت نمایید.

 
انتخاب کسب و کار مناسب

 

مهمترین گام در مراحل اولیه، انتخاب کسب و کار مناسب است. بهترین آنها، برنامه های فروشندگان برند های معتبر، تحویل بسته یا خدمات پستی هستند. برای انتخاب درست مواردی همچون اهداف بلند مدت، ویژگی های کسب و کار، منابع موجود و مخاطبان هدف را در نظر بگیرید.

 
اهداف کسب و کار را مشخص کنید

 

طراحی اپلیکیشن پیک، پیچیدگی بیشتری نسبت به اپ های دیگر موبایل دارد. طراح باید الزامات، فرصت ها و ویژگی های کسب و کار را به خوبی درک نماید. ویژگی مهم ساخت اپ پیک، شناخت لازم از منطقه جغرافیای تحت پوشش است.

 
شناسایی محدوده ویژگی

 

پس از برنامه ریزی تئوری، بر روی اجرای عملی طرح تمرکز کنید. اولویت بندی مراحل را، براساس الزامات طرح انجام دهید. مشخصات کاربردی، برای برطرف سازی نیاز های موجود لیست نمایید. عملکرد و دامنه توسعه کار، بسته به مدل ها و مشخصات تجاری متفاوت است.  با این حال، چند ویژگی اساسی در طراحی اپلیکیشن پیک و تحویل کالا ضروری است.

 
چت ادمین

 

ویژگی چت ادمین به مدیر اپلیکیشن امکان می دهد، با مشتری و پیک ارتباط داشته باشد. همچنین از طریق این ارتباط، به بهبود کیفیت و رضایت مشتری کمک نماید. چت ادمین، به حفظ ارتباط مشتری و افزایش نرخ تبدیل کمک می کند.

 
حق بیمه تحویل

 

این ویژگی، امکان تقاضای تحویل فوری را برای مشتری فراهم می آورد. برای استفاده از سرویس حق بیمه تحویل، مشتری باید مبلغ بیشتری نسبت به تحویل عادی پرداخت نماید.

 
گزینه های بسته بندی

 

این ویژگی، امکان انتخاب ضمانت بسته بندی را برای مشتری فعال می کند. انتخاب این گزینه به کاربر تضمین می دهد، که کالا بسته بندی شده و از آسیب حمل و نقل در امان است. هزینه بسته بندی، به نسبت حجم، وزن و نوع بسته بندی متفاوت است.

 
پشتیبانی تحویل فوری

 

یکی از مهمترین ویژگی های طراحی اپلیکیشن پیک، پشتیبانی تحویل فوری است. این ویژگی برای پنل مدیریت برنامه های مشتری و پیک رایج است. مشتری می تواند، وضعیت و موقعیت سفارش خود را به صورت لحظه ای پیگیری کند. این ویژگی، نقش مهمی در جلب رضایت مشتری ایفا می کند. چراکه، از وضعیت تحویل بسته سفارشی خود مطلع است. همچنین، امکان یافتن نزدیکترین پیک به مشتری را برای تحویل به موقع فراهم می کند.

طراحی اپلیکیشن پیک، قابلیت درج چندین آدرس را برای مشتری ایجاد می کند. اینگونه، مدیر اپ نزدیکترین پیک را برای تحویل فوری اعزام می کند. علاوه بر این، پیک از طریق لوکیشن ارسالی مشتری، از نزدیکترین مسیر به محل دقیق تحویل خواهد رسید.

 
اعلان های اپلیکیشن

 

اعلان های اپلیکیشن، وضعیت ارسال و تحویل سفارش را به مشتری گزارش می دهند. گزارشات شامل: مرحله فعلی تحویل، زمان تقریبی تحویل، تغییر در مسیر و زمان تقریبی در صورت وجود می شود. مشتری از طریق این اعلان ها اطلاعات تماس پیک را نیز دریافت می کند.

 

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *