پیش بارگیری

طراحی اپلیکیشن دیکشنری

طراحی اپلیکیشن دیکشنری

طراحی اپلیکیشن دیکشنری

طراحی اپلیکیشن دیکشنری, طراحی فرهنگ لغتی دیجیتال است. اپلیکیشن دیجیتال, مجموعه کلمات زبان های مختلف را به صورت آنلاین ارائه می دهد. برای طراحی اپلیکیشن دیکشنری, باید واژه های مورد نظر خود را تعریف نمایید. لیستی از عناصر UI, که برای طراحی اپلیکیشن دیکشنری به آنها نیاز دارید را تهیه کنید. این عناصر شامل: دکمه ها, نوار ابزار, فیلد های ورودی و سایر عناصر می شود.

عناصر مورد نظر را در یک صفحه نگه دارید, و آنها را بر اساس اولویت رتبه بندی نمایید. به احتمال زیاد هنگام طراحی اپلیکیشن دیکشنری, عناصر بیشتری را شناسایی می کنید. زمانیکه تیم طراحی UI بر روی اپلیکیشن کار می کنند, شما زمان بیشتری برای بررسی عملکرد خواهید داشت. طراحان UI طرح های متنوع و جذابی, را با توجه به طرح UX ارائه شده, از مشتری طراحی می کنند.

ابزارهای طراحی اپلیکیشن دیکشنری

ابزار های طراحی دیجیتال از جمله Sketch, مورد علاقه طراحان زیادی است. این ابزار امکان استفاده مجدد, از Symbols را در طراحی فراهم می کند.

ساختار

رابط کاربری را بر اساس حرکت راحت کاربر, بین صفحات طراحی نمایید.

1. UI چیست و چگونه کار می کند؟
  • رنگ: پالت رنگ شامل سایه ها و رنگ های مختلف می شود.
  • تایپوگرافی: از سبک های تایپوگرافی مختلف استفاده کنید.
  • فضا: سیستم 8 نقطه ای و چیدمان ریسپانسو را برای طراحی موبایل رعایت نمایید.
  • عمق: مشخصات سایه های جعبه
  • راهنمای سبک: مجموعه ای از عناصر UI که گروه بندی شدند.
  • الگو: الگوهای صفحات طراحی شده, نمادی برای نام تجاری شما هستند.
  • UI Elements: همه عناصر UI برای طراحی
2. نمادها

عناصر و نمادها را متناسب با ظاهر و احساس محصول تغییر دهید.

3. محل کار

مکانی برای طراحی و ایجاد صفحات با عناصر و نمادهای UI

 

طراحی اپلیکیشن فروش فایل

شروع راه اندازی

تمامی عناصری که برای طراحی UI ایجاد می کنید, از یک آناتومی یکسان برخوردار هستند. روش های زیادی برای ترکیب عناصر UI در  Sketch وجود دارند.

1. یک Style Sheet ایجاد کنید

Style Sheet یک آناتومی (رنگ, تایپوگرافی, فضا, عمق و شمایل نگاری), را در اختیار شما قرار می دهد. با انتخاب UI Element های مشابه, صفحاتی یکسان در اختیار خواهید داشت.

2. رنگ

ایجاد Style Shared در Sketch رنگ های اصلی Style Sheet, را برای همه صفحات در نظر می گیرد. یک رنگ واحد را برای همه عناصر یکسان (مثلا رنگ فونت یا تگ ها) انتخاب کنید.

3. تایپوگرافی

همه سبک های متن خود را اعلام کنید.

4. شمایل نگاری

برای شروع می توانید از مجموعه آیکون های رایگان استفاده کنید. بهتر است, خودتان آنها را طراحی نمایید, و شمایل نگاری منحصر به فرد خود را ایجاد کنید.

5. فضای خالی

برای هر بخش در طراحی اپلیکیشن در کرج, فضای خالی را لحاظ کنید. اینگونه انتخاب آیتم و حرکت کاربر در فضای اپلیکیشن راحت می شود.

6. عمق

برای همه بخش هایی, که در طراحی اپلیکیشن دیکشنری ایجاد می کنید, سایه قرار دهید. اگر از Sketch برای طراحی استفاده می کنید, می توانید Style Shared را برای سایه گذاری انتخاب نمایید. اطمینان حاصل کنید, که ابعاد تمامی بخش ها یکسان باشند.

ساخت عناصر UI

هنگامی که طرح اولیه UI را طراحی کردید, نماد ها و رنگ ها را نیز انتخاب کنید. سپس, فونت و نماد های انتخاب شده را در طراحی اپلیکیشن چند زبانه خود اعمال نمایید. هنگام اضافه کردن متن و ترکیب عناصر, به نحوه کدگذاری دقت داشته باشید. برای این منظور بهتر است, تا حدودی با تقسیم بندی و ساختار HTML آشنا باشید.

عناصر UI که در طراحی اپلیکیشن دیکشنری استفاده می شوند, دارای محتویات تعریف شده در کد هستند. Container ها را در کدنویسی HTML به عنوان <div> در نظر بگیرید. توجه داشته باشید, توسعه دهندگان وب همیشه آن چیزی را که از آنها می خواهید, کدنویسی می کنند. بنابراین, طراحی PSD و عناصر موجود در رابط کاربری (UI), باید با یکدیگر سازگار باشند.

 

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *