پیش بارگیری

طراحی اپلیکیشن بیمه

طراحی اپلیکیشن بیمه

طراحی اپلیکیشن بیمه

امروزه, اپلیکیشن های موبایل بر زندگی ما حکومت می کنند. کاربران به قدری از تلفن های همراه خود استفاده می کنند, که انگشت آنها در حال تغییر حالت است. این دلیل خوبی برای طراحی اپلیکیشن بیمه, ودستیابی به مشتریان جدید و موبایل محور است. اگر به دلایل خاص تری نیاز دارید, در ادامه به تعدادی از مزایای اپلیکیشن بیمه اشاره داریم:

 • ارتباط بین شرکت و مشتریان را سریعتر, راحت تر و موثر تر می کند.
 • برخی از کار های نمایندگان بیمه, را به طور خودکار در اپ بیمه قرار دهید. پشتیبانی چت زنده را برای پاسخگویی آنلاین به سوالات کاربران, در طراحی اپلیکیشن بیمه بگنجانید.
 • زمان آزاد در اختیار نمایندگان قرار دهند, که مشتریان جدید را بیابند.
 • با تبلیغ اپلیکیشن بیمه در برنامه های دیگر, مشتریان جدید جذب نمایید.
 • فرصت های بیشتر, برای جمع آوری و پردازش داده ها ایجاد کنید.

طراحی اپلیکیشن بیمه هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد, و درآمد شرکت را کاهش دهید.

چگونگی طراحی اپلیکیشن بیمه

برنامه های تلفن همراه, برای بیمه بسیار پیچیده هستند. اساسا تجارت بیمه سه عامل اصلی: بیمه گر (شرکت بیمه), بیمه شده (شخص خریدار بیمه), و ارائه دهندگان خدمات تحت پوشش بیمه  را دارد. انواع مختلف بیمه برای درمان, پزشکان, بیمارستان ها, خودرو و تعمیر خودرو وجود دارند. هر یک از طرفین انواع قرارداد بیمه, برنامه های خاص خود را دارند. البته, می توانید یک اپلیکیشن بیمه بسازید, که پس از ثبت نام, کاربر نقش مرتبط با خود را انتخاب نماید. با این حال, اپ های موبایل معایبی نیز دارند:

 1. انتخاب نقش در طراحی اپلیکیشن بیمه, یک فرایند به ثبت نام اضافه می کند. با پیشرفت جهان به سمت ساده سازی و سرعت, هر چه تعداد مراحلی که کاربر طی می کند کمتر باشد, بهتر است.
 2. یک اپلیکیشن چند منظوره, تقریبا سه برابر بزرگتر از هر قسمت خود خواهد بود. طراحی اپلیکیشن چند منظوره, به قدرت پردازش و منابع بیشتری نیاز دارد. کاربران از استفاده اپلیکیشن های سنگین اجتناب می کنند. زیرا ممکن است, برای استفاده از آن, دیگر برنامه های خود را لغو نمایند.

با طراحی سه اپلیکیشن مجزا اما متصل, ویژگی های بیشتری را بدون حجیم سازی اپ, اضافه می کنید. توصیه داریم: اگر طراحی اپلیکیشن بیمه را انجام می دهید, به جای یکی سه تا بسازید. همچنین می توانید دو اپلیکیشن طراحی کنید, یکی برای کارمندان و دیگری برای مشتریان ساخته شود. با حذف طراحی اپلیکیشن برای ارائه دهندگان خدمات, هزینه توسعه اپ را کاهش دهید. در این صورت, تعامل با ارائه دهندگان خدمات را به نمایندگان خود واگذار نمایید. یک اپلیکیشن عالی, تعداد تماس و کاغذ بازی را کاهش می دهد.

یکی دیگر از راه های ساده سازی, طراحی اپلیکیشن اختصاصی کارمندان برای پاسخگویی به مشتریان است. اگر نمایندگان بیمه شما بیشتر در دفترکار خود فعالیت می کنند, انتخاب این گزینه بهتر است.

طراحی اپلیکیشن بیمه

انواع اپلیکیشن های بیمه

مردم چیز های مختلف را بیمه می کنند, برخی از آنها عجیب و غریب هستند. به عنوان مثال, بیمه افراد مشهور در برابر هواداران بسیار خنده دار است. طراحی اپلیکیشن بیمه, بسته به جایگاه شرکت بیمه متفاوت انجام می شود.

 • اپلیکیشن بیمه سلامت
 • طراحی اپلیکیشن بیمه خودرو
 • برنامه موبایل بیمه عمر
 • اپلیکیشن بیمه مسافرتی

ویژگی هایی که برای پیاده سازی اپ استفاه می کنید, به نوع شرکت بیمه بستگی دارد. صرفه نظر از بخشی از صنعت که شرکت بیمه در آن فعالیت دارد, ویژگی های اصلی اپلیکیشن بیمه عمر, سلامت,  اموال یا خودرو مشابه هستند. هر یک ویژگی های منحصر به فرد دارند, اما ویژگی های اصلی یکسان هستند.

ویژگی های اصلی طراحی اپلیکیشن بیمه

پروفایل

پروفایل صفحه ای است, که اطلاعات شی یا شخص بیمه شده را نمایش می دهد.در حقیقت,  پروفایل اپلیکیشن بیمه عمر یا سلامت, اطلاعات فرد بیمه شده را نمایش می دهد. پروفایل اپلیکیشن بیمه خودرو, داده های وسیله نقلیه و اطلاعات مالک را نمایش می دهد.

جزئیات طراحی

علاوه بر بیمه نامه قابل چاپ, باید نسخه دیجیتالی بیمه نامه در اپ موجود باشد. کاربران اپلیکیشن بیمه, باید هر زمان که می خواهند اطلاعات خود را بررسی کنند.

سیاست ها و خط مشی

بهتر است, انتخاب هر دو مسیر مراجعه حضوری و فضای دیجیتال را برای مشتری آزاد بگذارید. به عنوان مثال, شیوه سنتی را افرادی که با تکنولوژی سر و کار کمتری دارند انتخاب می کنند. برخی دیگر, خدمات بیمه خود را بعد از روز کاری و در حال استراحت بررسی می کنند. اگر اپ شما طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد, پارامتر های مختلف را برای جستجوی بیمه نامه  قرار دهید.

با توجه به درآمد, وضعیت سلامت, دارایی, اعضای خانواده و… توصیه هایی به کاربران ارائه نمایید. با توجه به نوع بیمه مورد تقاضا, داده هایی متفاوتی در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

نظرسنجی

شرکت بیمه برای ارائه سیاست های مختلف, به اطلاعات خاصی در مورد مشتری نیاز دارد. طراحی اپلیکیشن بیمه, باید صفحه ای از لیست خدمات مختلف همراه با قیمت را شامل شود.مشتریان, از اینکه گزینه های مختلف را مشاهده و بررسی نمایند, لذت می برند.

طرح

طرح و ظاهر ویژگی است, که اپ شما را از سایر آنها متمایز و کاربر را ترغیب به دانلود می کند. زیبایی و چشم نوازی طرح دلیلی برای توسعه اپلیکیشن است. گزینه ثبت رویداد, باید بصری و آسان طراحی شود.در غیر اینصورت, طراحی اپلیکیشن بیمه کاربردی نخواهد بود.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *