پیش بارگیری

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت مانند: طراحی بصری, قابلیت استفاده و کاربرد در تعیین موفقیت مهم هستند. از آنجایی که کاربر تنها فردی است, که انتخاب خود را بر روی صفحه وب سایت کلیک می کند. طراحی کاربر محور, یکی از مهمترین جزئیات طراحی سایت یه حساب می آید. به هر حال اگر کاربر به ویژگی مورد نظر خود دسترسی نداشته باشد, با عدم وجود آن در وب سایت فرقی ندارد.

ما قصد نداریم, به جزئیات طراحی سایت همچون, محل قرارگیری کادر جستجو اشاره کنیم. در واقع, به مهمترین جزئیات طراحی سایت مانند: اصول اصلی, رویکرد ها و عملکرد وب سایت اشاره می کنیم. استفاده از رویکرد های درست منجربه تصمیمات پیچیده در مورد طراحی می شوند, و درک اطلاعات را برای کاربران ساده می سازد.

اصول جزئیات طراحی سایت

برای استفاده صحیح از اصول جزئیات طراحی سایت, باید نکاتی را در نظر داشته باشید. باید به نکاتی مانند: نحوه تعامل کاربران با وب سایت, نحوه تفکر آنها و الگو های اساسی رفتار کاربران توجه داشته باشید.

جزئیات طراحی سایت

کاربران چگونه فکر می کنند؟

اساسا عادات کاربران در وب, تفاوتی با عادات آنها در یک فروشگاه ندارد. کاربران به صفحات نگاه می کنند, و روی پیوند هایی که توجه آنها را جلب کند کلیک می کنند. در واقع, بخش هایی در صفحه وجود دارد, که کاربران به آنها توجهی نمی کنند و به دنبال اهداف خود هستند. اگر صفحه جدید انتظارات کاربر را برآورده نکند, روی دکمه بازگشت کلیک می کنند. در نتیجه, جستجو را در صفحات یا وب سایت های دیگر ادامه می دهند.

کیفیت و اعتبار

اگر صفحه ای محتوای با کیفیت را در اختیار کاربر قرار دهد, حتی با تبلیغات و جزئیات طراحی سایت اضافی را تحمل می کنند. به همین دلیل, وب سایت های نه چندان خوب با محتوای با کیفیت, ترافیک بالایی را به دست می آورند. اعتبار و کیفیت محتوا, مهمتر از جزئیات طراحی سایت هستند.

تحلیل محتوا

کاربران محتوای اصلی وب سایت, مانند نقاط ثابت و منو را برای یافتن اهداف خود جستجو می کنند. کاربران محتوا را نمی خوانند, آنها محتوای مورد نیاز خود را اسکن می کنند. اگر محتوای اسکن شده نیاز آنها را برآورده کند, آن را می خوانند.

سرعت دسترسی

کاربران به دنبال سرعت بالا, برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود هستند. اگر وب سایت نتواند انتظارات کاربر را برآورده کند, جزئیات طراحی سایت استارتاپی کار خود را به درستی انجام ندادند. هر چه سرعت دسترسی به اطلاعات پایین باشد, کاربران تمایل بیشتری به ترک وب سایت و جستجوی موارد جایگزین نشان می دهند.

انتخاب بهینه

کاربران, سریعترین مسیر را برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود را جستجو می کنند. آنها جزئیات طراحی سایت را به صورت خطی اسکن نمی کنند, و به طور متوالی بخش به بخش بررسی می کنند. جزئیات طراحی سایت, که باعث رضایتمندی کاربر می شوند, عملکرد و کاربرد صحیح وب سایت است.

کاربران اولین لینکی که آنها را به هدفشان می رساند پیدا کنند, روی آن کلیک می کنند. بهینه سازی جزویات طراحی سایت کاری سخت و زمانبر است, اما رضایتمندی کاربر را بهمراه دارد. مطالعه خط به خط, در دنیای وب پاسخگو نیست.

مدیریت کاربر

کاربران می خواهند, بر جزئیات طراحی سایت کنترل و مدیریت داشته باشند. آنها می خواهند, وب سایت اطلاعات مورد نظر خودشان را ارائه دهد. کاربران از ظاهر شدن صفحات در پنجره جدید در مرورگر استقبال نمی کنند, و می خواهند با کلیک روی دکمه بازگشت به صفحه قبل بازگردند.

محتوای واضح

یکی از مهمترین جزئیات طراحی سایت, ارائه محتوای واضح در وب سایت است. هدف از تولید محتوای وب سایت, اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات صحیح به کاربر است. در نتیجه با پرسش سوالات متوالی, کاربر را سر در گم نکنید, و محتوای واضح را به کاربر ارائه دهید.

اگر معماری و جزئیات طراحی سایت درست انجام بگیرد, تعداد سوالات افزایش می یابد. ناوبری اشتباه, عملکرد وب سایت و نحوه دسترسی کاربر, به محتوای واضح را دشوار می کند.

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *